טופס 106

טופס 106 הוא אישור שכל שכיר אמור לקבל מהמעסיק שלו ומטרתו היא ריכוז נתוני המשכורת וניכויי המס בשנת המס. זהו טופס חשוב במיוחד והמדינה מחייבת אותנו להצטייד בו כשאנחנו רוצים להגיש בקשה להחזר מס.

המעסיק חייב לספק לעובד טופס 106 עד לסוף חודש מרץ בשנה העוקבת.למשל, אם סיימנו עכשיו את 2020 והתחלנו את 2021, המעסיק חייב לספק לנו טופס 106 על שנת 2020 לא יאוחר מ 31/3/2021.

הפורמט והנראות של הטופס שתקבלו מאוד תלויים בתוכנת השכר שבה משתמש המעסיק שלכם ומכיוון שיש כל כך הרבה תוכנות לניהול שכר בשוק, יש המון סוגים שונים של טפסי 106. 

לא משנה מה העיצוב של ה 106 שלכם, נוכל לראות בו פירוט על חודשי העבודה, הפקדות שבוצעו לקצבה, נקודות זיכוי ועוד. 

הנה שתי דוגמאות לטפסים סטנדרטיים:

בשני הטפסים ניתן לראות שסימנו בכחול את הקודים ובירוק את הסכומים. ברגע שמתחילים להזין נתונים לתוך מנוע החזרי המס שלנו אנחנו נבקש מכם סכומים עבור קודים מסויימים. זו רק המחשה שמראה איך הנתונים האלה יכולים להופיע במקומות שונים על הטופס.

כדי להמשיך יש להצטייד בטופס 106

האם יש לך טופס 106?

הגשת החזר מס

למשתכרים מעל 650,000 ש"ח​

נציג מטעמנו ייצור איתך קשר מכיוון שחלה עליך החובה להגיש דוח שנתי למס הכנסה. אנחנו נסביר הכול בשיחה בלתי מחייבת ונשאיר לך להחליט אם להתקדם איתנו או לא :)

הזדהות ראשונית

בין אם כבר התחלת איתנו תהליך או שזה תהליך חדש, יש להזין את השם והנייד כאן, אנחנו נשלח סיסמה לנייד שלך בסמס ובמסך הבא נעביר אותך למנוע החישוב התחלת / המשך תהליך חישוב.